Ústavní soudkyně o amnestii: Je to neúcta k obětem

03. 10. 2013

Brno - Amnestie bývalého prezidenta Václava Klause - a s ní související zastavení některých dlouho se vlekoucích případů tunelování - je znamením neúcty a lhostejnosti k poškozeným, kteří přišli o stamiliony korun.Uvedla to nová ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková ve svém stanovisku, které zveřejnila v rámci posuzování případu muže poškozeného v kauze společnosti Private Investors.

Garančnímu fondu může půjčovat stát

14. 03. 2006

Hospodářské noviny - 9.3.2006

Garančnímu fondu může půjčovat stát

14. 03. 2006

Hospodářské noviny - 9.3.2006

Ochrana investorů u nás nefunguje, iDNES

15. 05. 2003

Klienti padlých makléřů nemají na růžích ustláno. Nejen, že přišli o své peníze, které svěřili obchodníkům, ale navíc stát, který schválil zákony a systém odškodnění, nyní odvrací oči, váhá se splněním svých povinností a dělá „mrtvého brouka“. Můžeme se domoci svých peněz na státu?

Klienti Unionky: Chceme zpět všechno, MF Dnes

22. 04. 2003

Kauza krachující Union banky se zase vrací do parlamentu. Zatím ne do jednacího sálu, ale před jeho dveře. Před budovu sněmovny se chystají demonstrovat její nespokojení klienti. Vydají se tak ve stopách klientů ostatních zkrachovalých bank a kampeliček.

Odškodňování klientů KTP Quantum se opozdí, Lidové noviny,

25. 03. 2003

Výplata klientů zkrachovalé makléřské firmy KTP Quantum začne o čtvrt roku později, než se původně plánovalo. Novým termínem je nyní 21. červen. O odklad požádal Garanční fond obchodníků s cennými papíry a schválilo jej prezidium Komise pro cenné papíry, uvedl garanční fond. Fond nemá dostatek prostředků, protože příjmy z poplatků obchodníků byly nízké a návratnou finanční výpomoc zatím vláda neschválila. Právní problémy v konkursním řízení také dále zabránily provedení přezkumného řízení, a fond proto ještě neobdržel údaje nutné k výplatám.

Makléři se bojí, že nedostanou peníze, Lidové noviny

18. 03. 2003

Garanční fond stále čeká na peníze od státu, které mu ze zákona přísluší

Klientům padlých makléřů pomůže stát, iDNES

12. 03. 2003

Desetitisícům drobných investorů, kterým zůstaly peníze u zkrachovalých obchodníků s cennými papíry, svítá naděje, že aspoň část dostanou letos zpátky. Ministr financí totiž vládě v nejbližších dnech navrhne, aby do Garančního fondu obchodníků s cennými papíry převedla ze státního rozpočtu 750 milionů korun, a výplaty klientů zkrachovalých brokerů tak mohly začít.

Svatební dar pro Evropu, Hospodářské noviny

06. 02. 2003

Garanční fond obchodníků s cennými papíry byl zřízen před dvěma lety bez jediné koruny kapitálu - ovšem s obrovskými závazky. Jak může fungovat?

Garanční fondy v zahraničí, Ekonom

06. 02. 2003

Evropské garanční fondy se shodují v tom, kdo má nárok na odškodné. Liší se jednak v pravidlech pro stanovení výše odškodného, jednak v pravidlech pro financování. Všechny jsou však striktně odděleny od veřejných financí.